Emerson Spongebob Squarepants SB314
Trixter192, Dani Feng
November 3, 2025, 1:29 pm
March 12, 2026, 8:33 pm
November 3, 2025, 1:29 pm
March 12, 2026, 8:33 pm
Gallery
| Specifications | |
|---|---|
| Brand: | Emerson |
| Manufacturer: | Star Light Electronics |
| Model: | SB314 |
| Series: | Spongebob Squarepants |
| Viewable Size: | 13" |
| Input Signals: | Composite, RF |
| Native Resolutions: | 240p, 480i |
| Horizontal Scan Range: | 15 kHz |
| Vertical Scan Range: | 60 Hz |
| Formats: | NTSC |
| Aspect: | 4:3 |
| Adjustments: | OSD Customer Controls, OSD Service Menu |
| Focus Type: | Single |
| Mask: |
Shadow
|
| Tint: | Dark |
| Removable Glare Film: | No |
| Speakers: | Mono |
| Application: | Consumer |
| Cabinet Material: | Plastic |
| Launched: | 2005 |
| Country of Manufacture: | China |
| Market: | North America |
| Power Standard: | 120v |
| Mounting: | Table Surface (Standard) |
| Tag: | Needs Service Manual, Needs Yoke Info, Needs Tube Info, Community Submission, Kids' Character TV |
