LG Goldstar Studioworks 45i
Trixter192, Aerasto
April 26, 2026, 4:46 pm
April 26, 2026, 4:49 pm
Edit Page
April 26, 2026, 4:46 pm
April 26, 2026, 4:49 pm
Edit Page
Gallery
| Specifications | |
|---|---|
| Brand: | Goldstar |
| Manufacturer: | LG |
| Model: | Studioworks 45i |
| Series: | StudioWorks |
| Viewable Size: | 13" |
| Input Signals: | VGA |
| Sync: | HV Sync |
| Native Resolutions: | VGA, SVGA, XGA |
| Horizontal Scan Range: | 30 kHz, 54 kHz |
| Vertical Scan Range: | 50 Hz, 90 Hz |
| Aspect: | 4:3 |
| Vertical Output IC: | TDA4866 |
| Flyback: | 6174Z-2001J |
| Tube: | M34KWW 30XX32R , M34KWW 30XX32N |
| Deflection: | 90° |
| Tint: | Dark |
| Chassis: | CA-51 |
| Weight: | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Dimensions (W/H/D): |
352 x 308 x 397 mm
(13.8 x 12.1 x 15.6") |
| Application: | Computer Monitor |
| Cabinet Material: | Plastic |
| Launched: | 1997 |
| Country of Manufacture: | Brazil |
| Power Standard: | Universal |
| Mounting: | Desk Stand |
| Degaussing: | Automatic on Power-on |
| Tag: | Needs Yoke Info, Community Submission, Needs Pictures |
