| Specifications | |
|---|---|
| Brand: | Sansui |
| Manufacturer: | Orion (Japan) |
| Model: | COM7200 |
| Series: | TV/VCR Combo |
| Viewable Size: | 27" |
| Input Signals: | Composite, RF |
| Native Resolutions: | 240p, 480i |
| Horizontal Scan Range: | 15 kHz |
| Vertical Scan Range: | 60 Hz |
| Formats: | NTSC |
| Aspect: | 4:3 |
| Jungle IC: | Renesas, M61206FP, M61206 |
| Flyback: | FJN27A001 |
| Focus Type: | Single |
| Tube: | Beijing-Matsushita , M68LWF088X , M68LWF088X50 |
| Heater Voltage: | 6.3v |
| Mask: |
Slot
|
| Tint: | Dark |
| Removable Glare Film: | No |
| Yoke: | QPC-N7411Y3 |
| Speakers: | Mono, 2.5W x 2, Headphone Jack |
| Remote: | 076R0CG010 |
| Chassis: | M5D721 |
| Application: | Consumer |
| Cabinet Material: | Plastic |
| Launched: | 2002 |
| MSRP: | 249 USD |
| Country of Manufacture: | Thailand |
| Market: | North America |
| Power Standard: | 120v |
| Mounting: | Table Surface (Standard) |
| Tag: | Needs Owners Manual, Needs Service Manual, Needs Measurements |



























