Sharp 13VT-K150
Trixter192, Dani Feng
April 26, 2026, 5:51 pm
April 26, 2026, 5:55 pm
Edit Page
April 26, 2026, 5:51 pm
April 26, 2026, 5:55 pm
Edit Page
Gallery
| Specifications | |
|---|---|
| Brand: | Sharp |
| Manufacturer: | Sharp |
| Model: | 13VT-K150 |
| Series: | TV/VCR Combo |
| Viewable Size: | 13" |
| Input Signals: | Composite, RF |
| Native Resolutions: | 240p, 480i |
| Horizontal Scan Range: | 15 kHz |
| Vertical Scan Range: | 60 Hz |
| Formats: | NTSC |
| Aspect: | 4:3 |
| Adjustments: | OSD Customer Controls, OSD Service Menu |
| Jungle IC: | TA1268N |
| Flyback: | RTRNF0141PEZZ |
| Focus Type: | Single |
| Tube: | A34KPU02XX |
| Heater Voltage: | 6.3v |
| Mask: |
Slot
|
| Tint: | Dark |
| Yoke: | CILH0149PEN1 |
| Speakers: | 0.8W |
| Remote: | RRMCG1330PESB |
| Chassis: | B97B |
| Application: | Consumer |
| Cabinet Material: | Plastic |
| Launched: | 1998 |
| Country of Manufacture: | Malaysia |
| Market: | North America |
| Power Standard: | 120v |
| Mounting: | Table Surface (Standard) |
| Degaussing: | Automatic on Power-on |
| Tag: | Needs Owners Manual, Needs Measurements, Community Submission |
